Nasza strona internetowa korzysta z plików cookies. Dzięki nim możemy dostosować stronę do twoich potrzeb. Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, przez co pewne funkcjonalności mogą być niedostępne.x
Witamy na stronie OPTEX S.A.!
Polski
|
English

O grupie

 

O grupie

Wiodącym podmiotem Arlen Textile Group jest firma Arlen S.A. powstała w 1995 roku. Na początku swojej działalności liczyła zaledwie dwie osoby. Obecnie Arlen Textile Group zatrudnia ponad 1000 pracowników i należy do europejskiej czołówki przemysłu tekstylnego. W 2001 roku do Grupy dołącza spółka Mondo Promo. Od samego początku Mondo Promo dynamicznie się rozwija oraz szybko i sprawnie realizuje wyznaczane jej przez Grupę zadania. Od tego czasu ekspansja firmy nabrała tempa, a jej potencjał produkcyjny znacząco wzrósł w roku 2005 wraz z nabyciem pakietu większościowego firmy Optex S.A. – wiodącego producenta tkanin w Polsce. Jest to obecnie najważniejsza jednostka produkcyjna firmy w Polsce obok nowoczesnego Zakładu Produkcyjnego szyjącego odzież, zlokalizowanego w Żyrardowie – mieście o tradycjach przemysłowych, sięgających początku XIX wieku.

Niemniej dynamicznie Arlen S.A. zdobywa rynki europejskie. W 2004 roku otwarta w Niemczech filia – Marlen Consulting GmbH pozwoliła na sprawne operowanie na rynkach: niemieckim, austriackim i szwajcarskim.

Żeby sprostać zmieniającym się wymaganiom rynku medycznego, w 2004 roku został utworzony również Dział Medyczny firmy Arlen S.A. Innowacyjne produkty, wykraczające poza obowiązujące wówczas standardy przyczyniły się do rozpoczęcia w 2006 roku ścisłej współpracy z wiodącymi firmami na rynku europejskim m.in. z niemiecką firmą LAROSÉ GmbH & Co.KG. Rezultatem tej współpracy było powstanie Rentocare Polska Sp. z o.o., która jako pierwsza firma w Polsce, poza sprzedażą oferuje kompleksowy serwis sal operacyjnych w tekstylne wyroby medyczne. Ważnym momentem w historii Grupy był rok 2013, w którym do grona rodziny Arlen Textile Group dołączyła firma Arlen UK. Spółka ta działa na terenie Wielkiej Brytanii oferując różnego rodzaju odzież ochronną, specjalistyczną i wizerunkową dla klientów biznesowych oraz dla wszystkich organizacji ceniących wysoką jakość produktów tekstylnych. Czynnikami wyróżniającymi Arlen UK na rynku brytyjskim są przede wszystkim wyjątkowa komunikacja oraz ścisła współpraca z klientem na każdym etapie realizacji zamówienia.

Już od wielu lat, Arlen S.A. jest jednym z wiodących projektantów, producentów i dystrybutorów odzieży w Europie. Firma zawdzięcza swoje sukcesy doskonałemu zarządzaniu Prezesa Andrzeja Tabaczyńskiego.

Mimo, iż Arlen Textile Group jest już marką o ugruntowanej pozycji na rynku europejskim, wszystkie spółki Grupy nie ustają w poszukiwaniu nowych rozwiązań oraz dążeniu do perfekcji.