Nasza strona internetowa korzysta z plików cookies. Dzięki nim możemy dostosować stronę do twoich potrzeb. Masz możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, przez co pewne funkcjonalności mogą być niedostępne.x
Witamy na stronie OPTEX S.A.!
Polski
|
English

Tkaniny zaawansowane technicznie

 

Tkaniny zaawansowane technicznie

W kategorii tkanin zaawansowanych technicznie proponujemy tkaniny: laminowane, powlekane, antyelektrostatyczne trwałe. Są to produkty charakteryzujące się wysokimi parametrami technicznymi.

Tkaniny laminowane to tkaniny wielowarstwowe z przeznaczeniem na odzież dla służb mundurowych, odzież outdorową. Tkaniny te łączą w sobie funkcję oddychania i odporność na wodę i wiatr. Proponujemy laminaty z membraną PES, PU lub PTFE.

Tkaniny powlekane dzięki specjalnej apreturze nanoszonej na powierzchnię odznaczają się właściwościami wodoodpornymi i wysokimi parametrami wodoszczelności. W tej grupie asortymentowej proponujemy głównie tkaniny o składzie surowcowym 100% poliester. Tkanina z naniesioną impregnacją, posiada dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne dzięki czemu przeznaczana jest na odzież ochronną i służbową, namioty gospodarcze, wystawiennicze i reklamowe.

Tkaniny trwale antyelektrostatyczne dzięki temu, że zawierają w składzie surowcowym włókna węglowe, chronią przed wyładowaniami elektrostatycznymi. Elektroprzewodzące włókna węglowe są na stałe wplecione w strukturę tkaniny. W tej grupie proponujemy tkaniny o różnorodnym zastosowaniu. Są one głównie przeznaczone na specjalistyczne ubrania ochronne, m.in. na odzież dla służby zdrowia, przemysłu obronnego, energetycznego i chemicznego.